search england language

Kampaň o ochrane našej prírody sa šíri Slovenskom a oslovila už množstvo ľudí

„Dosť bolo ničenia našej prírody! My sme les!” - kričia hlasy nášho ľudu. 

Kampaň o ochrane našej prírody sa šíri Slovenskom a oslovila už množstvo ľudí

„Dosť bolo ničenia našej prírody! My sme les!” - kričia hlasy nášho ľudu. 

Slovenskom sa šíri skvelá kampaň ochranárov a priateľov prírody, ktorá oslovila už obrovské množstvo ľudí. Hlavnou tvárou v prezentačnom videu, je Kristína Svarinská, ale samozrejme aj iné známe osobnosti ako napríklad Zuzana Kronerová, Robert Jakab, Adela Banášová Vinczeová, Erik Baláž, Slávka Halčáková a mnoho ďalších. Cieľom kampane je otvoriť ľuďom oči a začať bojovať proti nezmyselnému ničeniu našich lesov. Vďaka občianskej iniciatíve MY SME LES, sa konečne začalo niečo diať. Ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila ťaba dreva z našich národných parkov a chránených lesov sa zjednotili, aby podstúpili potrebné opatrenia proti štátnym orgánom a ich nezodpovednému prístupu. Približne od roku 1990 narástol objem ťažby v slovenských lesoch o viac ako 75%, čo je naozaj neuveriteľné množstvo. Ako vidieť v samotnom videu, v Nízkych Tatrách zmizlo už viac ako 70 kilometrov štvorcových lesov. Je naozaj smutné, že sme také niečo dopustili, ale je na čase zmeniť tento prístup a zastaviť túto ťažbu a ničenie našej prírody. Ak chceme naše lesy zachovať aj pre budúce generácie, musíme urobiť potrebné kroky.

Na stránke www.mysmeles.sk sa môžete podpísať pod "Desatoro pre les", ktoré vytvára ideálne podmienky pre naše lesy. Aktuálne sa za pár dní podpísalo viac ako 45 000 ľudí, čo je priam úžasné. 

Pozitívne vyjadrenie aktivistu a filmára Erika Baláža na facebooku, k úspešnej odozve ľudí na projekt MY SME LES.

  Prirodzený svet prírody je plný živých bytostí najrôznejších veľkostí, tvarov a farieb. Je to fascinujúci, priam dokonalý svet, výtvor evolúcie, ktorý človek nikdy nedokáže vyrobiť. Dokáže ho však zničiť. Život, ktorý sa vyvíjal milióny rokov nám mizne pred očami. Nemôžem uveriť tomu, že toto ničenie je správne, a že neexistuje iná možnosť. Vždy existuje alternatíva.

Veľmi pozitívnou informáciou je aj fakt, že dňa 15. novembra 2017 schválila vláda Slovenskej republiky na svojom rokovaní Komplexný návrh spolu so zapracovaním pripomienok Lesoochranárskeho zoskupenia VLK. Toto zoskúpenie, podalo hromadnú pripomienku na návrh opatrení pre lokalitu svetového dedičstva UNESCO Staré bukové lesy a bukové pralesy Karpát. Hromadnú pripomienku podpísalo 11 489 občanov s vierou, že sa podarí v časti lesov Polonín a Vihorlatu zastaviť ťažbu a poľovanie. Podarilo sa! 

Aktuálne sa bojuje aj o oblasť lesov Čergov, aby sa zastavila ťažba a rúbanie lesov. Ak chcete podporiť petíciu a prispieť svojím podpisom, môžete tak urobiť >>> TU <<<

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto problematike, tak klikajte na www.vsetkoprenic.sk alebo na facebook Lesoochranárskeho zoskúpenia VLK.

Zdá sa, že všetko smeruje k lepšiemu a ak nám to nebude jedno a spoločne pre to niečo urobíme, tak nakoniec všetko dobre dopadne.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

 

Zdroj: youtube.com, vsetkoprenic.sk, mysmeles.sk

 

17.11.2017 17:12