search england language

1. Vicemiss súťaže Miss Hasička ČeskoSlovensko sa stáva - Veronika Játyová (Rozhovor).

Keď som počula svoje meno pri vyhlasovaní, bol to neopísateľný pocit.

1. Vicemiss súťaže Miss Hasička ČeskoSlovensko sa stáva - Veronika Játyová (Rozhovor).

Keď som počula svoje meno pri vyhlasovaní, bol to neopísateľný pocit.

Minulý týždeň v piatok, sa konalo finále súťaže Miss Hasička ČeskoSlovensko 2016 a na popredných priečkach sa umiestnili slovenské dievčatá. Titul najkrajšej hasičky na Slovensku a v Česku si v tento slávnostný večer odniesla 20 ročná brunetka Alica Ondrášová pochádzajúca z Unína. 


Titul prvej vicemiss si odniesla Veronika Játyová z DHZ Hliník nad Váhom a druhou vicemiss sa stala Barbora Neradová z SDH Nevcehle. Počas večera sa rozhodovalo aj o titule Hasič roku, ktorý získal 28-ročný profesionálny hasič Jakub Mičunek. Nás zaujala prvá vicemiss Veronika Játyová, ktorá reprezentovala našu krajinu a už spomínanú dedinku Hliník nad Váhom a preto sme sa rozhodli osloviť ju na krátky rozhovor. Spolu s Veronikou sa súťaže zúčastnila aj 17-ročná Alexandra Ballay, ktorá tiež pôsobí v DHZ Hliník nad Váhom, no žiaľ titul nezískala. 

Ahoj Veronika. Na úvod, nám v krátkosti prezraď niečo zaujímavé o sebe.

Ahojte! Moje meno je Veronika Játyová. Pochádzam z dedinky Hliník nad Váhom. Mám 17 rokov a študujem Súkromnú obchodnú akadémiu v Žiline, kde navštevujem 3. ročník. Mojou najväčšou záľubou je hasičský šport.

Počas uplynulého víkendu, sa v Prahe uskutočnilo finále súťaže Miss Hasička ČeskoSlovensko, na ktorom si sa zúčastnila. V tento slávnostný večer si si odniesla titul 1. vicemiss. Aký je to pocit a čo si prežívala počas tohoto večera?

Keď sa blížil finálový večer začala trošku prevládať tréma, ale s dievčatami sme to zvládli, keďže sme sa navzájom podporovali. Celá tréma opadla vtedy, keď som vyšla na pódium a počula tú podporu ktorá išla z hľadiska. Keď som počula svoje meno pri vyhlasovaní, bol to neopísateľný pocit. Určite by som sa vtedy nezmohla ani na slovo. Uverila som tomu až vtedy, keď som sa ráno zobudila v hotelovej izbe s korunkou a cenami. Krásny pocit bol aj to, keď som sa konečne vyzula z lodičiek (smiech). 

Bolo to pre teba niečo nové, alebo už máš skúsenosti s modelingom a vystupovaním na podobných udalostiach?

Táto súťaž bola moja prvá skúsenosť s modelingom. Na pódiu som vystupovala len na tanečných vystúpeniach pred pár rokmi.

Plánuješ sa zúčastniť ďalších súťaží?

Určite keby mám možnosť, neváham ani sekundu a idem do toho.

 

Na súťaži si okrem seba, reprezentovala aj dobrovoľný hasičský zbor Hliník nad Váhom, ktorého si súčasťou. Kto alebo čo, ťa viedlo k tomuto dnes už populárnemu druhu športu?

Za hasičov behávam už 8 rokov. Moji starší bratia behávali tiež, tak ma to dosť lákalo. Hliník je známy tým, že je to taká " hasičská dedina ", takže by bolo dosť ťažké odolať tomuto športu.

Momentálne si ešte stále študentkou, no vieš nám prezradiť svoje plány do budúcna akým smerom by si sa chcela uberať? Čomu by si sa chcela v živote venovať?

Mojou hlavnou prioritou je hlavne zmaturovať (smiech). Keďže chodím na obchodnú akadémiu, tak moja vysoká škola sa bude asi uberať ekonomickým smerom. Uvidíme, možno to do 4. ročníka ešte zmením. Určite sa budem snažiť byť v živote úspešná a robiť to, čo ma baví.

Aké sú tvoje ďalšie záľuby okrem dobrovoľníctva v HZ?

Rada trávim čas s rodinou a priateľmi. Cez zimu rada snowboardujem. Taktiež neodolám dobrej knihe, či seriálu. 

Náš magazín sa zaujíma o rôzne témy a preto by sme radi vedeli aké sú tvoje TOP-ky čo sa týka hudby, filmu, cestovania, módy, jedla a ďalej môžeš napísať čokoľvek čo máš rada.

Počúvam všetko čo sa mi páči, ale najčastejšie je to slovenský rap. Najobľúbenejší seriál je určite Game of thrones. Čo sa týka cestovania, chcela by som precestovať čo najviac krajín a spoznať ich kultúru. Milujem pizzu, ak ma chce niekto potešiť, tak pizza zaberie určite (smiech).

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov a splnených snov. Na záver môžeš zanechať odkaz ľuďom ktorý ťa podporujú, rodine alebo kamarátom.

Ďakujem pekne. Chcela by som poďakovať všetkým čo ma podporovali či už v Prahe, doma na Slovensku a nemôžem zabudnúť na podporu z Londýna. Boli ste skvelí!

Súťaž Miss hasička ČeskoSlovensko a Hasič roka je určená hlavne pre dobrovoľných, ale aj profesionálnych hasičov a hasičky ktorí sú súčasťou nejakej hasičskej organizácie.
Ak sa Vám páčil rozhovor s členkou DHZ Hliník nad Váhom - Veronikou Játyovou, určite nás sledujte aj naďalej, pretože Vám budeme prinášať aj ďalšie zaujímavosti z hasičského dobrovoľníctva.

 

Zdroj: misshasicka.cz, zdroj fotografií: H. Král, požáry.cz, jiri gabriel

 

 

11.11.2016 11:32