search england language

Ako sa zbaviť bradavíc?

Bradavice môžu spôsobiť nie malé problémy, preto nezabúdajte na prevenciu a navštívte svojho lekára dermatológa.

Ako sa zbaviť bradavíc?

Bradavice môžu spôsobiť nie malé problémy, preto nezabúdajte na prevenciu a navštívte svojho lekára dermatológa.

Sú viditeľné, odpudzujúce a zbaviť sa ich je niekedy prakticky nemožné. Bradavice sú spôsobované vírusom, ktorý mnohí z vás poznáte pod skratkou HPV (Human Papilloma Virus). Ak aj vás trápia bradavice, poradíme si, ako sa ich účinne zbaviť. Je dôležité, aby ste ich liečbu neodkladali na neskôr, pretože ak zaváhate, liečba bude podstatne náročnejšia, zdĺhavejšia a najmä bolestivejšia.


Odstránenie tekutým dusíkom

Najviac preferovaný spôsob odstránenia bradavice, ale niekedy nepostačuje ani ten, najmä ak je bradavica hlboko zakorenená. Kryoterapiu vám zabezpečí ktorýkoľvek kožný lekár v nemocnici. V podstate sa zmrazí tkanivo bradavice a po čase bradavica sama odpadne. Pocítite menšie pálenie, svrbenie, ale aj to časom ustane.


Použitím kyseliny salicylovej

V lekárni môžete nájsť prípravky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, ktorá dôsledne odstráni hlboko zakorenené bradavice. Dávajte si však pozor, aby ste prípravok nanášali len na bradavice. Kyselina salicylová v žiadnom prípade nesmie prísť do kontaktu so zdravou pokožkou.


Použitím cesnaku

Cesnak je pre náš imunitný systém veľmi dôležitý a platí to aj pri odstraňovaní bradavíc. Cesnak rozdrvte na kašičku a následne ju prikladajte na bradavice. Po pár dňoch by mala bradavica odpadnúť.


Použitím lastovičníka väčšieho

Ak máte záhradku, pozrite sa, či vám v nej nerastie lastovičník väčší. Jeho šťava vám pomôže odstrániť akýkoľvek typ bradavíc. Nečakajte ale, že vám po prvom použití bradavica odpadne. Je potrebné bradavice potierať pravidelne minimálne dva týždne.


Použitím citrónovej kôry a banánovej šupky

Citrónová kôra a banánová šupka obsahujú chemické látky a oleje, ktoré vám pomôžu odstrániť aj tie najväčšie bradavice. Odkrojte si kúsok šupky alebo kôrky, položte si ju na bradavicu a prelepte lepiacou páskou.


Ak chcete predísť vzniku bradavíc, vo verejných sprchách vám odporúčame nosiť obuv. Bradavice majú rady vlhkosť a vírus sa do tela dostáva cez malé ranky na koži. Ak sa vám nohy nadmerne potia, odporúčame vám kupovať si kvalitnejšie ponožky, ktoré budú odvádzať vlahu.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook, instagram a samozrejme YouTube kanál, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

18.01.2018 19:46