search england language

Čarovné Jordánsko, ktoré vás pritiahne svojimi historickými pamiatkami

Ak hľadáte niečo nové a zaujímavé do svojej cestovateľskej zbierky, odporúčame navštíviť Jordánsko.

Čarovné Jordánsko, ktoré vás pritiahne svojimi historickými pamiatkami

Ak hľadáte niečo nové a zaujímavé do svojej cestovateľskej zbierky, odporúčame navštíviť Jordánsko.

Miesto plné obchodných ciest, historických udalostí aj náboženstiev sa nachádza na blízkom Východe. Jordánsko je naozaj krásna krajina a za posledné roky sa stala veľmi populárnou krajinou s návštevnosťou turistou. Pre návštevníkov ponúka toľko lákadiel, že keď zistíte čo všetko sa tam dá vidieť, začnete vážne premýšľať nad návštevou tejto krajiny. Poďme si teda zhrnúť niekoľko tipov o Jordánsku. 

Túto krajinu sa oplatí navštíviť na jar alebo jeseň, kedy už nie sú až také veľké horúčavy a svoj pobyt si naozaj užijete. Lietajú tam mnohé známe spoločnosti, no nesmiete zabudnúť vybaviť víza, ktoré do tejto krajiny potrebujete. Viete ich však vybaviť na medzinárodnom letisku za par minút a cena za jeden mesiac je 40 JOD jordánskych dinárov. 
Ak sa pýtate na dopravu, tak najbežnejšie je tam využívanie mikrobusov a autobusov. Samozrejme, že si môžete požičať auto ak si nato trúfate, alebo využite taxi službu, ktorá je však dosť predražená. 

Čo sa oplatí navštíviť v Jordánsku? 

  • Určite sa musíte okúpať v mŕtvom mori, ktoré leží na hranici medzi Jordánskom a Izraelom. V skutočnosti to však nie je more, ale jazero ktoré je 10-násobne slanšie ako morská voda a to je na ňom unikátne. Užijete si tam množstvo zábavy a nie je možné sa tam utopiť vďaka tej slanej vode, ktorá vás bude držať nad hladinou. Čierne bahno ktoré sa tam nachádza, má vraj skvelé účinky na pokožku a rôzne ochorenia. Takže keď už tam budete, poriadne sa natrite a užite si príjemný relax.
  • Ak chcete krásne fotky a spoznať jeden zo siedmich divov sveta, nenechajte si ujsť historické skalné mesto Petra. Budovy a hrobky ktoré sa tam nachádzajú, sú vytesané do pieskovcových skál a celá táto oblasť je zaradená do UNESCO. Natáčalo sa tu mnoho filmov a je to veľmi obľúbená lokalita pre turistov. Takže ak chcete pekné fotky, tak si musíte privstať, aby ste sa vyhli davom turistov. 
  • V prípade, že chcete navštíviť najväčšiu púštnu oblasť v Jordánsku, určite sa zastavte na Wadi Rum, kde sa budete cítiť ako na inej planéte. 
  • Určite vyskúšajte mansaf – jordánske národné jedlo s jahňacinou varenou na smotane, množstvom aromatických byliniek a korenín, posypané mandľami a podávané s ryžou.

Toto bola iba malá časť z toho, čo sa oplatí v Jordánsku navštíviť a vyskúšať. Teraz by som ale rád prešiel k novému video od Patrika Paulínyiho, o ktorom pravidelne prinášame články z jeho potuliek svetom. Pri poslednom článku, to bola návšteva Azorskych ostrovov a tentokrát tu máme ďalšie skvelé video zo spomínaného Jordánska. Patrik sa rozhodol po dlhšom čase vrátiť k svojej sérii videí s názvom What I've seen a po tejto odmlke prichádza s videom z čarovného Jordánska. 

What I've seen je séria videií, v ktorom sa snažím zachytiť atmosféru danej krajiny. V Jordánsku sme strávili dva týždne počas, ktorých sme navštvívili Petru, Amman, Wadi Rum a Mŕtve more. - prezradil Patrik. 

Čo všetko sa im podarilo spolu s priateľkou Andreou navštíviť, sa dozviete vo videu. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Patrik Paulinyi

30.03.2019 14:19