search england language

Časozberné video plné krásne kvitnúcich kvetov

Kvety sú súčasťou prírody a ich neskutočná krása pri procese kvitnutia má množstvo podôb, ktoré si môžete vychutnať v úžasnom videu.

Časozberné video plné krásne kvitnúcich kvetov

Kvety sú súčasťou prírody a ich neskutočná krása pri procese kvitnutia má množstvo podôb, ktoré si môžete vychutnať v úžasnom videu.

Na svete je obrovské množstvo druhov rastlín a kvetov, ktoré sú súčasťou celého kolobehu prírody. Kvety obsahujú rastlinné reprodukčné orgány, ktorých konečnou funkciou je produkcia semien, ktoré predstavujú nasledujúcu generáciu týchto rastlín. Súbor kvetov na spoločnej stonke sa nazýva súkvetie. Ak patríte medzi milovníkov prírody, tak kvety vám musia byť určite srdcu blízke. Aj počas turistiky na horách ich stretnete množstvo a pre fotografov sú to ideálne objekty na skvelé fotografie. Prečo vám ale píšeme k kvetoch? Pretože v našej schránke pristál email s úžasným videom, kde je zachytený priebeh kvitnutia jednotlivých druhov kvetov. 

Priebeh celého natáčania nám opísal autor videa Majo Chudý.

Tvorba videa trvala deväť mesiacov. Počas tohto obdobia som nafotil viac ako 40 000 fotografií. Video je zložené z 24 626 z nich. Nevedel som vopred odhadnúť ako dlho bude trvať kvitnutie jednotlivých kvetov. Preto som zvolil interval snímania 1-2 minúty. Najdlhšie to trvalo Orchidei Dendrobium. Tá kvitla 105 hodín. Preto som len pre túto jednu sekvenciu nafotil viac ako 2000 fotografií. Najrýchlejšie boli sukulent Faucaria a Ibištek čínsky. Napriek tomu že kvitnutie trvalo len niečo malo cez 7 hodín, vyžiadali si približne 1500 foto pre každý kvet. To preto že som vopred vedel, že budú kvitnúť rýchlejšie a tak som skrátil interval fotenia na 20 sekúnd. Len trojminútové video zobrazuje to čo sa pred objektívom dialo neuveriteľných 929 hodín reálneho času. 
Veľmi veľa práce v editácii spôsobilo odstránenie drobného hmyzu, ktorý sa prechádzal po niektorých kvetoch počas kvitnutia. S tvorbou videa som začal v januári. Na jar sa mi podarilo nasnímať kvitnutie ovocných stromov. Krátko na to však prišla séria neúspechov, kedy kvety buď nerozkvitli alebo namiesto kvitnutia uhynuli. Vtedy som tvorbu videa vzdal. Až v septembri som opäť našiel inšpiráciu a silu pokračovať v projekte. Bohužiaľ počas leta som tak prepásol širokú škálu kvitnutia rôzny druhov domácich ale aj exotických druhov rastlín.

Skromný ateliér som vytvoril len z čiernej deky a žiarovky vloženej do alobalového kužeľa.

Zoznam kvetov, ktoré môžete vidieť vo videu: Marhuľa, Čerešňa, Hruška, Jabloň, Amaryllis, Ruža, Ľalia, Orchidea, Alstroemeria, Faucaria, Ibištek čínsky, Veternica hupehenská, Šlumbergera.

A teraz prejdime k samotnému videu, ktoré je naozaj skvelé.

Viac z tvorby Maja Chudého nájdete na jeho stránke mhvstudio.sk alebo na jeho instagrame

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Majo Chudy

04.11.2018 22:18