search england language

Filmová poviedka opisuje príbeh súčasného "obyčajného" človeka

Marián Grupač je slovenský básnik, prozaik, publicista a počas svojej tvorby sa dočkal aj svojho krátkeho filmového spracovania k poviedke "Krásna".

Filmová poviedka opisuje príbeh súčasného "obyčajného" človeka

Marián Grupač je slovenský básnik, prozaik, publicista a počas svojej tvorby sa dočkal aj svojho krátkeho filmového spracovania k poviedke "Krásna".

Máte radi dokumety alebo zaujímavé krátke filmy talentovaných filmových nadšencov? Ja áno a preto keď som natrafil na tento film, som sa chcel podeliť o toto zaujímavé spracovanie. Nie je to tak o cestovaní, ako o obraze rodiny žijúcej v našom krásnom prírodnom prostredí, v ktorom sa odohráva tento príbeh. Vo viac ako 20 minútovom spracovaní tohoto krátkeho filmu, uvidíte ľudí ešte stále žijúcich mimo modernej civilizácie. 

Téma filmovej poviedky kontúruje príbeh súčasného"obyčajného" človeka, muža v strednom veku, ktorý žije vo vyprázdnenom citovom vákuu, snaží sa plniť požiadavky svojho okolia, vyhýba sa konfliktom, a všetko tak nasvedčuje tomu, že môže svoj nudný život prežiť bez väčších drám a dramatických zvratov.

Náhle, temer ako deus ex machina, sa však v jeho živote objaví neznáma mladá žena. Nečakane a prudko skočí do jeho utlmeného prežívania, a zrazu sa "bukolická idylka" nevýrazného vidiečana mení na burácajúcu mätež pocitov a vzplanutí...

Veľkou zaujímavosťou je, že filmu sa okrem premietaní vo veľkých mestách ako Brno, Praha, Bratislava, Košice, Žilina či Čadca, podarilo zúčastniť aj na festivaloch ako PAFF - Pezinský Alternatívny Filmový Festival, Pocity Film Festival, Cinema Open, Filmový Festival ČERNÁ VĚŽ. Tak ak vás zaujíma či to naozaj stojí zato, neváhajte si ho pozrieť a vytvoriť si svoj názor. 

Hrajú : Peter Švábik, Katarína Janesová, Katarína Sačková a ďalší
Produkcia : Dušan Legerský
Zvuk : Kristián Šimulák / Stanislav Kubica
Hudba : Patrik Kako
Scenár : Kristián Grupač, Marián Grupač
Kamera : Andrej Dlabáč
Réžia : Kristián Grupač

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Red Popcorn

13.01.2019 00:22