search england language

Hodina Zeme 2019

Blíži sa deň, kedy môžeme dokázať našej Zemi, že nám nie je jedno čo sa s ňou deje a budeme spoločne bojovať za jej záchranu. 

Hodina Zeme 2019

Blíži sa deň, kedy môžeme dokázať našej Zemi, že nám nie je jedno čo sa s ňou deje a budeme spoločne bojovať za jej záchranu. 

V sobotu 30. marca sa Slovensko po desiaty raz zapojí do najväčšej svetovej kampane na ochranu planéty. Presne o 20:30 na hodinu zhasnú svetlá významných svetových metropol vrátane Slovenska. Symbolickým aktom podporia myšlienku akútnej potreby chrániť prírodné zdroje našej planéty. Bez zdravej prírody nemáme budúcnosť a istý diel zodpovednosti je na každom jednom z nás. Ak chceme zmenu, musíme spojiť sily.

Naše prepojenie s planétou je nepopierateľné: dobrá správa pre prírodu by bola dobrou správou pre každého z nás. Príroda nám nielenže poskytuje všetko, čo potrebujeme k životu - od vzduchu, ktorý dýchame, vodu, ktorú pijeme, potraviny, bez ktorých by sme neprežili a ekonomiky, na ktorú sa spoliehame. Príroda zároveň robí náš život lepším a kvalitnejším. Narastajúci tlak na prírodné zdroje však toto všetko ohrozujú.

WWF v poslednej Správe o stave planéty varuje, že ľudia ohrozujú už i vlastnú existenciu a pomôže nám len okamžitá zmena životného štýlu. Našu planétu dlhé roky ženieme na hranicu svojich možností. Prichádzame o lesy, naše moria a rieky sú zamorené plastami a ohrozuje nás klimatická zmena. 
 

Hodina Zeme opäť spojí milióny ľudí na celom svete.
Staňte sa jej súčasťou! 

Spoločne to vieme zmeniť. Pomôžte nám priniesť zmenu a lepšiu budúcnosť pre ďalšie generácie. Bez zdravej prírody nemáme budúcnosť a istý diel zodpovednosti je na každom jednom z nás. Ak chceme zmenu, musíme spojiť sily. Dajte si svoju osobnú výzvu a spravte svoj malý krok pre planétu.

Vypnite na hodinu svoje sociálne siete

V sobotu 30. marca o 20:29, tesne pred okamihom, kedy zhasínajú svetové metropoly postnite na Facebook či Instagram čisto čierny obrázok s odkazom: 
Túto hodinu vypínam #MojaHodinaZeme #Connect2Earth

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

 

Zdroj: slovakia.panda.org, zdroj fotografii: pixabay.com

23.03.2019 14:11