search england language

HoryZonty opäť vyhlásili filmovú súťaž

Festival dobrodružných filmov HoryZonty je na scéne trenčianskej kultúry už niekoľko rokov.

HoryZonty opäť vyhlásili filmovú súťaž

Festival dobrodružných filmov HoryZonty je na scéne trenčianskej kultúry už niekoľko rokov.

Pod pomyselnou strechou jeho 16. ročníka, naplánovaného na 11. až 13. november 2021, majú organizátori už niekoľko dokumentárnych, prírodopisných a dobrodružných filmov, ktoré sa zriedka dostanú do bežnej distribúcie.

Slovenskí a českí filmári, ktorí majú záujem zapojiť sa do súťaže neprofesionálnych filmov môžu svoje filmové snímky posielať do 15. septembra. Súťažiť budú o Grand prix, Cenu poroty a Cenu Slovensko vo filme za najlepší film natočený na Slovensku. O Cenu divákov sa môžu po prvýkrát uchádzať všetky filmy zaradené do programu, vrátane zahraničných a profesionálnych.
Vzhľadom k neistej situácii organizátori rátajú pre tento ročník s niekoľkými alternatívami. „Samozrejme, najradšej by sme boli, keby sme sa s návštevníkmi stretli v kinosále Posádkového klubu, v ODE, no v prípade, že podmienky pre organizáciu verejných podujatí nebudú priaznivé, festival budeme opäť realizovať v online podobe,“ prezrádza riaditeľka festivalu Mária Dutková. Vychádzajúc z pozitívnych diváckych ohlasov z minulého ročníka organizátori uvažujú aj nad kombináciou klasického festivalu v kinosále s online verziou, vďaka čomu sa môžu HoryZonty priblížiť aj k divákom do vzdialenejších miest Slovenska a zahraničia.


 
Foto: Ocean To Asgard, Bronwyn on Mt Thor, photo by Jacob Cook 


Program podujatia bude okrem iného venovaný aj dvom významným jubileám, jedným je 100. výročie verejného uvedenia slovenského dlhometrážneho filmu, druhým je storočnica Slovenského horolezeckého spolku JAMES. Pri tejto príležitosti predstavia HoryZonty viacero horských filmov, ako aj výstavu a besedy s filmármi a horolezcami. Svoju účasť už potvrdil Róbert Gálfy, horolezec, horský vodca a legenda slovenského súťažného skialpinizmu.

Štatút súťaže a postup on-line prihlasovania nájdete na stránke festivalu www.horyzonty.sk.


Prajeme veľa šťastia!

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: archív horyzonty.sk , text: horyzonty.sk

29.08.2021 20:23