search england language

Krásne zákutia Sri Lanky ktoré ocení oko každého cestovateľa

Cestovateľský pár Andrea a Patrik prichádzajú s ďalším dobrodružstvom, ktoré si môžeš vychutnať v novom videu.

Krásne zákutia Sri Lanky ktoré ocení oko každého cestovateľa

Cestovateľský pár Andrea a Patrik prichádzajú s ďalším dobrodružstvom, ktoré si môžeš vychutnať v novom videu.

Ak túžite po zmene a nehľadáte tú klasickú dovolenku, určite by mohla byť práve Sri Lanka to pravé miesto ktoré hľadáte. Viac by vám vedel porozprávať sám Patrik spolu s priateľkou Andreou. Tento párik cestovateľov, pozná snáď každý milovník cestovania na Slovensku. Svojich fanúšikov pravidelne zásobujú na sociálnych sieťach príbehmi, fotkami a zážitkami z rôznych krajín. Tento krát to bude dobrodružstvo z úžasnej Sri Lanky. 

Srí Lanka, dlhý tvar Srílanská demokratická socialistická republika, je štát ležiaci na ostrove Cejlón v Indickom oceáne. Určite viete, že Sri Lanka patrí k najväčším výrobcom čaju na svete. Nachádza sa tam množstvo plantáží, ktoré sa tradične a hlavne ručne spracúvajú oberaním lístkov. Hlavné mesto tohoto čarovného štátu je Kolombo. Na Srí Lanke od roku 1983 pretrvávala občianská vojna medzi menšinovými Tamilčanmi a Sinhálcami. Srí Lanka bola v 16. storočí okupovaná Portugalcami, v 17. storočí Nizozemskom a v roku 1796 bola odovzdaná Britom. Táto krajina je veľmi obľúbená v návštevnosti turistami. Nájdete tam množstvo pamiatok a miest, ktoré určite stoja za návštevu. 

Srí Lanke som sa dlhé roky vyhýbal, mal som totižto pocit, že krajina bude plná turistov a nepríjemných domácich. Dva týždne sme trávili v Južnej Indii, odkiaľ to je na Srí Lanku už len na skok a tak som sa rozhodol predsa jej dať šancu. Na moje prekvapenie, moje obavy sa absolútne nenaplnili. Pekné horské dedinky striedali krásne takmer prázdne pláže a ja som si pocit, byť na opustenej pláži, mohol vychutnať prvýkrát v živote. Samozrejme, že som oddychovať na pláži dlho nevydržal a navštivili sme miesta: Colombo, Kandy, , Nuwara Eliya, Pinnawala, Ella, Galle, Weligama. Mne osobne sa veľmi páčilo a neviem sa dočkať ďaľšej návštevy! - prezradil Patrik Paulinyi autor videa.

Ak ťa by ste chceli vidieť aj nejaké fotky, kliknite na jeho instagram roka 2018, kde všetko nájdete. Teraz prejdime k samotnému videu zo série What I've seen

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

21.07.2018 22:40