search england language

Les, v ktorom ukončí svoj život viac ako 100 ľudí ročne

Les Aokigahara na severozápadnom úpätí hory Fudži si ročne vyžiada viac ako 100-ku obetí.

Les, v ktorom ukončí svoj život viac ako 100 ľudí ročne

Les Aokigahara na severozápadnom úpätí hory Fudži si ročne vyžiada viac ako 100-ku obetí.

Ak patríte medzi vášnivých hubárov, určite neodporúčame navštíviť les Aokigahara v Japonsku. Okrem úlovkov v podobe húb, by ste tam, mohli natrafiť aj na nejaké ľudské pozostatky, prípadne ešte čerstvú mrtvolu. Toto žiaľ nie je vtip, ale krutá realita. Aokigahara je totiž prezývaný aj ako les samovrahov. Les Aokigahara má atmosféru – je až neuveriteľne hustý, stromy tu rastú veľmi blízko pri sebe. Na zem tak dopadá len minimum lúčov svetla. Večné prítmie a vlhko je ideálne pre mach a niektoré rastliny. Nežije tu príliž veľa zvierat a tak je toto miesto veľmi tiché a opustené. Vládne tam naozaj zvláštna a strašidelná atmosféra. Napriek povesti, ktorá o tomto mieste koluje, navštevuje tento les množstvo turistov zo zvedavosti že niečo niekoho objavia, alebo si chcú vychutnať krásny výhľad na horu Fudži. Smutné je, že tam ľuďia naozaj hľadajú aj miesto pre svoju smrť. 

Prvenstvo miest, kde sa odohráva najviac samovrážd, si drží most Golden Gate v San Franciscu. Od svojho otvorenia, si na tomto moste zobralo život viac ako 1000 ľudí. 

Pre Japonsko platí, že ide o krajinu s najvyšším počtom samovrážd medzi rozvinutými krajinami. Japonské úrady sa s tým snažia bojovať no moc sa im to nedarí. V lese sú nainštalované bezpečnostné kamery a cedule s nápismi, ktoré majú ľudí odradiť od samovraždy. Vraj najviac samovrážd prebieha práve v mesiaci marec, kedy ľudia platia dane a mnoho z nich sú zadlžený. 
Prejdime ale k skvelému videu od Patrika Paulínyiho, ktorý sa v tomto lese zastavil počas návštevy Japonska a toto tajomné miesto natočil. 

Mohlo by vás zaujímať: HIROŠIMA, ZAJAČÍ OSTROV A ČAROVNÁ HORA FUJI POHĽADOM FILMÁRA PATRIKA PAULÍNYIHO

Les Samovrahov sa nachádza na mieste, kde by ste ho určite nečakali. Pohľad na horu Fuji je jeden z najtypickejších výhľadov v Japonsku, no predstava, že priamo pod ním sa nachádza les samovrahov vás určite prekvapí. Po moste Golden Gate v Kalifornii je to druhé miesto na svete v počte samovrážd. Ako to tu vyzerá sa dozvieš vo videu. - prezradil Patrik.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Patrik Paulinyi

28.02.2019 20:55