search england language

Mestský multižánrový festival Hviezdne noci v Bytči, má za sebou úspešný 3.ročník

Napriek nepriaznivému počasiu, prevládala na festivale skvelá atmosféra a Dafson bol pri tom!

Mestský multižánrový festival Hviezdne noci v Bytči, má za sebou úspešný  3.ročník

Napriek nepriaznivému počasiu, prevládala na festivale skvelá atmosféra a Dafson bol pri tom!

Na strednom Slovensku, presnejšie v mestečku Bytča, to počas minulého víkendu poriadne žilo. 17. - 20.augusta 2017 sa konal mestský multižánrový festival s názvom Hviezdne noci, ktorého zámerom bolo na 4 dni oživiť mesto a ľudí žijúcich v ňom. Festival sa prvýkrát uskutočnil v roku 2015 ako malá akcia nadšencov a dobrovoľníkov. Za mesiac sa im podarilo takmer z ničoho zorganizovať 4-dňový festival a získať si pozornosť širšieho publika. V roku 2016 sa konal druhý ročník a ten navštívilo už 3090 návštevníkov z Bytče a okolia, ale aj z celého Slovenska. Počas 4 dní sa odohralo 62 podujatí: premietania filmov, koncerty, letné kino, tvorivé dielne, diskusné fórum či videomappingová show.facebook.com/Hviezdnenoci

Hudobný program

Kľúčom hudobného programu je dôraz na neobjavené originálne kapely a to najlepšie zo slovenskej alternatívnej scény. Spomeňte si na všetky vychytené slovenské kapely za posledný rok, ktorých koncert by ste chceli vidieť. Všetky budú na Hviezdnych nociach. Prierez mladej krvi, prieskum undergroundu, formácie na vrchole tvorivých síl a dokonca kapely, ktoré spravia na festivale svoj comeback: Chiki Liki Tu-a, Longital, Katarína Máliková, Veneer, The Ills, Jimmy Pé, Bulp, Elections in the Deaftowns, Fúzy Múzy, 3 oká, The Void, Dave Brannigan, Seventh Weapon, The Bluebeat a čoskoro pribudnú další.

Filmový program

Filmový program je od začiatku postavený ako vzrušujúci ponor do najskrytejších zákutí filmového biznisu. Žiadna honba za pominuteľnými novinkami, ale naopak dolovanie v dejinách kinematografie a venovanie pozornosti tomu, čo sa odsúva na základe predsudkov bokom. Uvidíte filmy, ktoré nemajú ani hodnotenie na IMDB, uvidíte filmy, ktoré prevrátia vašu doterajšiu predstavu o dobrom vkuse aj klasické filmy, ktoré ste vždy túžili vidieť na veľkom plátne. Pozeranie filmov má byť zážitok, a ten na Hviezdnych nociach dostanete.

Festival postavený na usilovnej práci nadšencov a dobrovolníkov z mesta Bytča, zanecháva u návštevníkov veľmi pozitívne a príjemné pocity. Návštevníci prichádzajú z celého Slovenska a blízkeho okolia, aby ukojili svoju zvedavosť a vychutnali si bohatý program, ktorý pripravili organizátori podujatia. Snaha prepojiť toto historické mesto s festivalom sa naozaj podarila a tak nám neostáva nič iné, ako sa tešiť na ďalší a dúfajme, že ešte lepší 4.ročník festivalu Hviezdne noci v Bytči.

Komu sa nepodarilo zúčastniť na 3.ročníku festivalu, pripomeňte si Hviezdne noci z roku 2016.

 

Ak sa Vám tento festival páči, tak pre viac informácií sledujte ich facebook stránku, prípadne instagram a pre viac zaujímavých článkov, nezabudnite sledovať aj náš Dafson magazín. Na záver ešte zopár záberov z festivalu.

 

Zdroj: youtube.com, hviezdnenoci.sk, zdroj titulnej fotografie: facebook.com/Hviezdnenoci

 

24.08.2017 21:57