search england language

Na Hip Hop-ovú scénu prichádza talent menom Tommy Kotty, so svojím novým klipom

Talentovaný rapper Tomy Kotty pokrstil odvážny videoklip: Tlieskala mu Tina, Anita Soul i Barbora Švidraňová!

Na Hip Hop-ovú scénu prichádza talent menom Tommy Kotty, so svojím novým klipom

Talentovaný rapper Tomy Kotty pokrstil odvážny videoklip: Tlieskala mu Tina, Anita Soul i Barbora Švidraňová!

“NE“ ako nesúhlas voči nezdravým veciam v spoločnosti

Tomy Kotty piesňou “NE“, ktorej súčasťou je emočne silný klip, demonštroval, že jeho hudobná tvorba nekĺže po povrchu, ale ide do hĺbky. Rapper sa rozhodol širokej verejnosti predstaviť ako človek hľadajúci skutočné hodnoty. „NE je mojou osobnou výpoveďou, snahou poukázať na to, čo sa mi nezdá vôbec v poriadku. Spoločnosť je nadstavená na povrchnosť, rieši sa, kto ako vyzerá, čo má na sebe. Pritom ľuďom uniká skutočná podstata vecí“, hovorí Tomy. V krátkom názve jeho songu je tak zašifrovaný protest voči nezdravým hodnotám, s ktorými súvisí i odsudzovanie či šikana druhých na základe ich výzoru. Rapper je presvedčený, že niektoré médiá často veci zhoršujú, miesto toho, aby ľuďom otvárali oči. „Sme zaslepení pozlátkom, čítame časopisy, v ktorých sa píše o celebritách, pozeráme sa na bezduché programy. Unikajú nám dôležité veci, ako napríklad, kto a ako riadi náš štát, čo sa naozaj deje vo svete“, myslí si Tomy, ktorý už na seba upozornil piesňou “Obyčajný deň“, kde si zarepoval spolu s rapperom Rakbym. Mladý muž však nechce nikomu radiť ako má žiť: „Nepoučujem, umelci by mali byť však tí, čo nastavujú spoločnosti zrkadlo. Ja som sa rozhodol vnímať a riešiť veci inak ako väčšina. Kto chce, sa pridá.“

Na hudbe k piesni Tomy spolupracoval slovenským hip-hopovým producentom a DJ-om JL Beatsom, ktorému sa veľmi dobre darí v zahraničí. JL Beats spolupracuje napríklad s vydavateľstvom Maybach Music Group či s rappermi z Chicaga a Francúzska. „S nahrávkou som veľmi spokojný, konečne som spolupracoval na niečom domácom,“ hovorí len 22- ročný DJ.

Vnútorní démoni a krásna Vierka Ayisi

Videoklip k piesni NE je plný metafor. Kto čaká zábery na drahé autá či obnažené tanečnice, ako to v mnohých videoklipoch rapperov býva, zostane sklamaný. Ani pri tvorení klipu Tomy Kotty nezaprie dušu umelca. Hranie mu je blízke, a tak si čas pred kamerou poriadne užil. Hoci je dej videoklipu, či skôr vnútorné rozpoloženie hlavného hrdinu depresívne, viac ako trojminútové dielo tak vôbec nepôsobí. Zaujímavá réžia a kvalitná kamera robia svoje, rovnako i prekvapivé finále. „V klipe vystupuje albín, ryšavé dievča či potetovaná žena, všetko typy, ktoré sa na prvý pohľad odlišujú od väčšiny a za svoj výzor bývajú odsudzovaní, pritom nikto nevie, akí sú v skutočnosti“, hovorí Tomy. Ten je v klipe tiež odsudzovaný za svoje názory a bojuje s vnútornými démonmi. Vyslobodí ho až Vierka Ayisi stvárňujúca alter ego pokoja, duševnej rovnováhy. Tanečníčka a speváčka sa v klipe neobjaví náhodou, spolu s Tomym tvoria pár. „Vierka má triezvy pohľad na svet, je to harmonická bytosť. I v skutočnom živote pri nej nachádzam mier a porozumenie“,vyznáva sa Tomy.

 

Zdroj: Banger.sk

04.10.2016 00:33