search england language

Niekoľko úžasných okamihov, zachytávajúcich našu nádhernú krajinu v časozbernom videu

Počas jedného roka a viac ako 10 000 precestovaných kilometrov po Slovensku, sa podarilo vytvoriť úžasné video, ktoré jednoducho musíte vidieť.

Niekoľko úžasných okamihov, zachytávajúcich našu nádhernú krajinu v časozbernom videu

Počas jedného roka a viac ako 10 000 precestovaných kilometrov po Slovensku, sa podarilo vytvoriť úžasné video, ktoré jednoducho musíte vidieť.

Autorom ďalšieho nádherného videa, ktoré prezentuje naše krásne Slovensko, je Majo Chudý - amatérsky fotograf z obce Vinohrady nad Váhom. Samozrejme o amatérskej práci sa nemôžeme baviť, pretože Majo má naozaj zlaté ruky aj napriek tomu, že sa fotografovaniu a natáčaniu venuje iba vo voľnom čase. Timelapse videá tvorí približne 4 roky a ako sám prezradil stojí ho to naozaj veľa námahy, trpezlivosti a času. Mnohí ľudia si ani neuvedomujú, čo všetko musí človek podstúpit pri tvorbe takého časozberného videa, aby si ho mohol neskôr pozrieť v tak nádhernom prevedení ako tvorí Majo. 


„Po turistických chodníkoch som našľapal viac ako 16 000 metrov prevýšenia, často aj s 25 kilovým batohom. Niektoré lokality som musel navštíviť viackrát. Poväčšine to bola nepriazeň počasia, čo ma otočilo a poslalo domov bez jedinej fotky. Nato aby som video priviedol do finálnej podoby, som nafotil viac ako 40 000 fotografií. Približne 16 000 z nich našlo uplatnenie vo videu.” - prezradil Majo. Samozrejme počas natáčania vznikajú aj rôzne vtipné situácie, alebo sklamania z nepodarených záberov.

„Na hrebeni Nízkych Tatier, v 1880 metroch nás prišla skontrolovať líška, ktorá mi počas fotografovania odhryzla kábel od vyhrievania objektívu. Trochu poupratovala aj v batohu, z ktorého si chcela odniesť objektív. Diviaky poväčšine čakali už na parkovisku.
Takmer všetky zopár sekundové zábery si vyžadovali hodiny strávené v teréne. Pre zachytenie najlepšieho svetla západov ci východov slnka to boli prebdené noci na skalách či štítoch hôr. Poväčšine som západ slnka nestihol, lebo výstup na horu trval dlhšie než som predpokladal. No stalo sa mi aj to, že som východ slnka jednoducho prespal.” 
 
Dosť bolo rečí, vychutnajte si toto úžasné video plné našej nádhernej prírody a hôr, ktoré Vás pohltí.
 
 
Práve teraz predýchavate a hľadáte slová, čo k tomu povedať? Mám pravdu? Nehovorte nič a radšej si kliknite na Majovu tvorbu, na jeho facebook stránke.
Na záver ešte niekoľko záberov z ciest po Slovensku.
 

Súľovské skaly

Súľovské skaly

Veľký Manín

Čierny Váh

Furkotský štít


Chopok

Malá Fatra - Chleb

Martinské Hole

Veľký Rozsutec
 
Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. V prípade, že chcete tiež porozprávať svoje príbehy z ciest, tak sa nám ozvite a neváhajte podeľiť sa s nami o svoje zážitky.
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.
 
 
 
Zdroj: vimeo.com, facebook.com/MHVstudio
 
 
 30.10.2017 21:48