search england language

Posledné kráľovstvo drakov, alebo príbeh v súčasnosti veľmi ohrozeného druhu Varana komodského

Skúste sa zamyslieť a predstavte si, čo vás prvé napadne pod pojmom drak?

Posledné kráľovstvo drakov, alebo príbeh v súčasnosti veľmi ohrozeného druhu Varana komodského

Skúste sa zamyslieť a predstavte si, čo vás prvé napadne pod pojmom drak?

Každého v detstve fascinovali draci, či dinosaury. Videli sme ich v rozprávkach, alebo tiež vo filmoch. Samozrejme, že tento druh tu v minulosti aj skutočne bol, no už dávno vyhynul. Ale zdá sa, že nie tak úplne. Ešte stále žije najmohutnejší zástupca plazov a "drakov" - Varan komodský. Tento plaz žije vo voľnej prírode na indonézskych ostrovoch Komodo, ktorý navštívil Matej a Zuzana Dolinayovci aby natočili dokument o tomto druhu. Varan komodský dosahuje dĺžku 2 – 3 metrov a hmotnosť okolo 70 kilogramov. Tento druh je v dnešnej dobe veľmi ohrozený a o niekoľko rokov, už nemusí vôbec existovať. 

Filmové studio Living Zoology založili Matej a Zuzana Dolinay. Vytvářejí dokumenty zaměřené na zoologický výzkum, život divokých zvířat, nebo ekologické problémy. Mnoho projektů pojednává o plazech a obojživelnících, protože Matej je herpetolog a chce veřejnosti představit krásu těchto zvířat. Kromě vide Living Zoology prezentuje také wildlife fotografie.

Pozrite si trailer zaujímavého dokumentu z národného parku Komodo v Indonézii. Dokument pripravilo Living Zoology studio. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, zdroj fotografii: pixabay.com

21.04.2018 00:03