search england language

Predvianočná cesta za polárnou žiarou do Nórska

Splnenie cestovateľského sna, alebo polárna žiara ako vianočné prekvapenie.

Predvianočná cesta za polárnou žiarou do Nórska

Splnenie cestovateľského sna, alebo polárna žiara ako vianočné prekvapenie.

Ak patríte medzi cestovateľov obľubujúcich viac prírodu a hory ako more či exotiku, tak tento článok je práve pre vás. Ľudia majú naozaj rôzne predstavy či sny čo sa týkajú cestovania a medzi najväčšie lákadlá určite patrí aj polárna žiaraPolárna žiara je svetelný úkaz na oblohe, ktorý vzniká pôsobením nabitých častíc slnečného vetra pri vstupe do zemskej atmosféry, alebo do atmosféry iného kozmického telesa. Pohľad na tento úkaz je jednoducho nádhera a zážitok na celý život. Nájdete ju v chladných a polárnych oblastiach ako napríklad Nórsko. Nórsko, je štát v severnej Európe na Škandinávskom polostrove a patrí medzi 8. najväčší štát v Európe. Žije tam viac ako 5 mil. obyvateľov a nachádza sa tam naozaj krásna príroda, ktorú sa oplatí navštíviť. 

Krátko pred Vianocami sme sa vybrali za polárny kruh - na sever Nórska, aby sme splnili jeden z našich snov. Chceli sme vidieť polárnu žiaru. Robili sme tam aj iné aktivity, ktoré si môžete pozrieť v našom videu. - prezradil David.

David Haring sa rozhodol splniť si svoj sen a vydal sa na dobrodružnu cestu, do tejto chladnej krajiny. Okrem toho, sa mu podarilo natočiť aj skvelé video v ktorom zachytáva svoje zážitky z cesty. Či sa mu podarilo vydieť polárnu žiaru, sa dozviete vo videu. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com David Haring, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com
 
 
 

12.01.2019 22:49