search england language

Recepty na domáce pleťové masky

Akné, suchá pleť, pigmentové škvrny, čierne bodky netrápia len mladé ženy, ale aj zrelšie ženy. Stačí pritom nakuknúť do špajze alebo otvoriť chladničku. Nájdeme tam potraviny, z ktorých si môžeme vyrobiť domáce pleťové masky.

Recepty na domáce pleťové masky

Akné, suchá pleť, pigmentové škvrny, čierne bodky netrápia len mladé ženy, ale aj zrelšie ženy. Stačí pritom nakuknúť do špajze alebo otvoriť chladničku. Nájdeme tam potraviny, z ktorých si môžeme vyrobiť domáce pleťové masky.

Maska z ovsených vločiek

Pomáhajú nám zhodiť nadbytočné kilogramy a sú vhodné aj pre našu pleť. Ovsené vločky obsahujú bielkoviny, lecitín, vápnik, fosfor, železo a vitamíny skupiny B. Upravujú trávenie a dokážu nás na dlhú dobu zasýtiť.

Sú vhodné aj na výrobu domácej masky. Okrem ovsených vločiek budete potrebovať ešte kvalitný biely jogurt, med, horúcu vodu.

Do tretiny šálky nasypte ovsené vločky a zmiešajte ich s pol šálkou vriacej vody. Túto zmes nechajte pár minút odstáť a potom pridať jednu- dve lyžice kvalitného domáceho medu a jednu-dve lyžice bieleho jogurtu. Keď zmiešate všetky tieto suroviny, masku si môžete naniesť na tvár. Nechávajte ju pôsobiť maximálne tak na desať minút. Vaša pleť bude vyzerať sviežejšia a hlavne mladistvejšia.


Maska z medu a avokáda

Avokádo je známe tým, že obsahuje viac draslíka ako banány. Okrem toho obsahuje veľa nenasýtených mastných kyselín; znižuje hladinu cholesterolu; obsahuje antioxidanty, ktoré chránia zrak; zmierňuje príznaky nebezpečnej artritídy, pomáha predchádzať nebezpečnej rakovine a pomáha nám schudnúť nadbytočné kilogramy.

Z avokáda si môžete vyrobiť aj masku, ktorá je vhodná najmä pre tých, ktorí majú problémy so suchou pleťou a s akné. Avokádo roztlačte a zmiešajte ho s dvoma lyžicami medu. Masku aplikujte na pleť a nechajte ju pôsobiť minimálne 5-10 minút.


Maska z vaječných bielkov

Vajcia sú zdrojom esenciálnych aminokyselín, ktoré sú pre ľudský organizmus veľmi dôležité práve preto, lebo si ich organizmus nedokáže sám vyrobiť. Okrem esenciálnych aminokyselín obsahujú aj avidín a lyzozým, ktoré chránia ľudský organizmus pred mikroorganizmami.

Konkrétne vaječné bielky môžeme použiť na výrobu pleťovej masky. Zmiešajte ideálne dve-tri vaječné bielka s dvoma lyžicami bieleho jogurtu. Túto zmes naneste na tvár a nechajte pár minút pôsobiť.

Ak vás trápi akné, suchá pleť, čierne bodky a vrásky, robievajte si pravidelne domáce masky a používajte prírodnú kozmetiku, ktorá vašu pleť nebude dráždiť.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com

27.05.2018 19:20