search england language

Skvelá správa zo Švédska, ktoré povolilo turistom a návštevníkom užívať si miestnu prírodu plnými dúškami.

Patríte medzi milovníkov stanovania, turistiky a pobytu v prírode? Tak sa začnite baliť, pretože vo Švédsku je toto všetko povolené a úplne ZADARMO!

Skvelá správa zo Švédska, ktoré povolilo turistom a návštevníkom užívať si miestnu prírodu plnými dúškami.

Patríte medzi milovníkov stanovania, turistiky a pobytu v prírode? Tak sa začnite baliť, pretože vo Švédsku je toto všetko povolené a úplne ZADARMO!

Ako ste sa dočítali v samotnom titulnom nadpise, skvelá správa prichádza práve zo Švédska. Táto správa je dôležitá hlavne pre milovníkov prírody.

V tejto škandinávskej krajine, sa podľa najnovších povolení a uzákonení, môžete voľne pohybovať po lesoch, okolitej prírode a užívať si ju naplno. Nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne povolenia na stanovanie alebo zakladanie ohňa vo voľnej prírode. Štát sa rozhodol pre zlepšenie turismu a návštevnosti v krajine a preto prišli s nápadom umiestniť celú krajinu na ubytovaciu službu Airbnb.

Čo je to Airbnb?

Kto sa ešte nestretol a nepočul tento pojem, tak vám ho rád objasním. Airbnb je (podľa mňa) skvelá služba, ktorá sa špecializuje na sprostredkovanie ubytovania. Na stránke Airbnb sa zaregistrujete, vytvoríte si svoj profil a ponúkate cestovateľom priestor na krátkodobé ubytovanie. Ak nemáte k dispozícii žiadne volné priestory, túto službu môžete využiť aj ako hosť. Firma funguje už od roku 2008 a dnes tam nájdete množstvo ponúk z celého sveta, vďaka ktorým môžete ušetriť pekný balík peňazí. 
Ja osobne službu odporúčam, pretože som to vyskúšal a naozaj je to super voľba, pri výbere ubytovania.
Ak by ste sa chceli zaregistrovať, po kliknutí môžete využiť tento link a získať nejaké kredity na svoje prvé cestovanie.


pixabay.com

Vráťme sa späť do Švédska a nahliadnime bližšie čo ponúka jeho divoká príroda. Voľné túlanie krajinou sa vo Švédsku nazýva " allemansträtten " a tento pojem je zmány aj napríklad v Dánsku, Fínsku alebo Nórsku. Vďaka tomuto povoleniu, môžete preskúmať všetky kúty v okolí, vybrať sa kamkoľvek na turistiku, ochutnať lesné plody alebo kdekoľvek kempovať.
Ak vás láka návšteva aj inej divokej prírody ako tej našej, určite využite túto možnosť, ktorá je zadarmo a s neobmedzeným priestorom na spanie.

Táto možnosť, samozrejme so sebou prináša určité zásady, ktoré treba rešpektovať a dodržiavať!

- chovať sa slušne
- nepribližovať sa k domom a obydliam
- nepribližovať a hlavne neubližovať zvieratám
- udržiavať poriadok a čistotu (odpadky patria do koša!)

Skvelá turistická kampať, ktorá sa snáď Švédsku nevypomstí, kvôli neporiadnym a nezodpovedným ľuďom. Takže neváhaj, začni plánovať cestu a spoznaj krásu miestnej divokej prírody.
Na záver sa nechaj pozvať v novom prezentačnom videu, ktoré stojí zato!

 

Zdroj: naturvardsverket.se/allemansratten, airbnb, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

 

25.05.2017 22:50