search england language

Slovenský klavirista si trúfol na Eda Sheerana: Videoklip, ktorý musíte vidieť!

Chuťovka pre všetky romantické duše! Pianista z Nitry si trúfol „prezliecť“ skladbu Perfect od Eda Sheerana do čisto klavírnej podoby a dal jej aj nový videoklip.

Slovenský klavirista si trúfol na Eda Sheerana: Videoklip, ktorý musíte vidieť!

Chuťovka pre všetky romantické duše! Pianista z Nitry si trúfol „prezliecť“ skladbu Perfect od Eda Sheerana do čisto klavírnej podoby a dal jej aj nový videoklip.

Láska, tancujem v tmavej noci s tebou v náručí, naboso v tráve a počúvame našu obľúbenú pesničku... Baby, Im dancing in the dark with you between my arms. Barefoot on the grass, listening to our favorite song... Áno toto je prudko „nákazlivá“ romantika v podaní Eda Sheerana, ktorá rozcítila milióny fanúšikov na celom svete.


Hudobník Peter Zbranek z Nitry už roky pôsobí ako svadobný pianista a má nos na skladby, ktoré sú dokonalé pre veľký deň novomanželov. Top hitom minuloročnej svadobnej sezóny bola práve Perfect od Eda Sheerana.


Talentovaný klavirista to zhrnul takto: „Už ani neviem zrátať, koľkokrát som ju hral mladomanželským párom buď pri obrade, alebo pri prvom tanci. Tá pieseň je na svadbu naozaj Perfect, teda dokonalá. Má nádherný text, krásnu melódiu a silný romantický potenciál, takže ňou nemôžete trafiť vedľa. Je ako stvorená, aby sprevádzala emotívne momenty a ja som sa rozhodol, že jej dám klavírny cover a ten si zaslúži aj pekný videoklip. Splnil som si tým vlastne aj jeden zo svojich hudobných snov.“


Ako novinka vznikala

V oficiálnom videoklipe Eda Sheerana k skladbe Perfect sa odvíja príbeh lásky z detských čias, ktorá prerástla až do dospelosti, presne ako sa to stalo britskému spevákovi aj v reálnom živote. Hudobník chcel, aby klavírny cover aj video pôsobili na diváka rovnako „zaláskovane“ ako originál, ale zároveň nenútene a príjemne. Víziu, ktorú nosil už dlhšie v hlave, mu pomohol doviesť k dokonalosti divadelný režisér Pavol Viecha.

Zaľúbený párik si vo videu zahrali talentovaní herci z VŠMU, ktorí sa do role vžili tak presvedčivo, až sa Petra všetci pýtajú, či sú reálna partnerská dvojica. Odpoveď je nie, len nás o tom dokonale presvedčili. Atmosférické scény s klavírnym krídlom sa natáčali v jednu marcovú sobotu v krásnych priestoroch koncertnej siene Dvorana na VŠMU. Svadobné šaty do videoklipu zapožičal svadobný salón z Nitry, kde si ich herci boli vybrať a odskúšať. Exteriérové scény sa nakrúcali v Bratislave a okolí.

Vďaka tvorivému nadšeniu a energii všetkých zúčastnených vznikol nežný, vizuálne silný minipríbeh lásky so šťastným koncom, ale viac už nebudeme prezrádzať. Pozrite si video.

Ak vás klavirista Peter zaujal, kliknite si na jeho facebook stránku, alebo na www.pianista.sk, kde nájdete viac informácii. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: pianista.sk, youtube.com Pianista.sk

19.05.2019 22:17