search england language

Snowboardovanie v púšti alebo ako sa nechať okradnúť v Maroku

Exotická krajina ktorá je rozmanitá, krásna a ponúka veľa možností pre každého cestovateľa.

Snowboardovanie v púšti alebo ako sa nechať okradnúť v Maroku

Exotická krajina ktorá je rozmanitá, krásna a ponúka veľa možností pre každého cestovateľa.

Maroko je štát nachádzajúci sa na severe Afriky, kde žije približne 32 miliónov obyvateľov. Táto krajina láka čoraz viac návštevníkov a turistov z celého sveta aby objavili krásne pamiatky, spoznali ľudí a ochutnali úžasné jedlá. Pobrežie krajiny leží na okraji Atlantického oceánu a na severe prechádza cez Gibraltársky prieliv do Stredozemného mora. Napriek tomu, že sa rozprávajú rôzne príbehy o tejto destinácii, je to celkom bezpečná krajina na cestovanie no samozrejme si treba vždy dávať pozor na seba a svoje veci.  Veľmi obľúbené sú plážové letoviská, alebo výlety na púštne safari, kde môžete prekonávať púštne duny. Ak navštívite Maroko mali by ste dodržiavať určité pravidlá, správať sa slušne a pri pohybe okolo mešít si zahaliť nohy a ramená. 

Do tejto krásnej krajiny vyrazil aj cestovateľ a filmár Patrik Paulínyi. Z celej cesty natočil veľmi zaujímavé video, v ktorom vás prevedie svojimi zážitkami a tipmi čo sa oplatí vidieť. 

Maroko je jednou z mojich najobľúbenejších krajín. I keď nás opäť niekoľkokrát okradli, táto krajina je vždy obrovským zážitkom. Skúsili sme si snowboardovanie na Sahare v Merzouge na piesku a pozreli krásne miesta ako Ourzazate, kde sa natáčalo množstvo filmov, či kaňony v Dades a Thingiri. - prezradil Patrik.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Patrik Paulinyi

17.01.2019 20:39