search england language

Špičkový umelec elektronickej tanečnej hudby DJ Avicii zomrel

Šokujúca a smutná správa, ktorá obletela svet!

Špičkový umelec elektronickej tanečnej hudby DJ Avicii zomrel

Šokujúca a smutná správa, ktorá obletela svet!

Správu z hudobného sveta, ktorú sa aktuálne dočítate v takmer každom médiu, znie absolútne neuveriteľne. Jedno z najpopulárnejších mien modernej, elektronickej, populárnej hudby opustilo tento svet. Populárny švédsky hudobník a DJ Avicii vlastným menom Tim Bergling, zomrel vo veku 28 rokov.

Tento hudobník má za sebou naozaj hviezdnu kariéru s ešte väčšími úspechmi. Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval s hviezdami ako napríklad: Calvin Harris, Martin Garrix, Rita Ora, Robbie Wiliams, Madonna, skupina Coldplay a mnoho ďalších. 

Tento mladík má za sebou množstvo koncertov, festivalov a hudobných podujatí. Bol totižto jeden z najžiadanejších na svetovej hudobnej scéne. Poznať ho môžete zo známych skladieb ako napríklad Sunshine s Davidom Guettom. V roku 2013 vydal debutový album True z ktorého pochádza obrovský hit Wake Me UpĎalej nasledovali úspešné skladby Addicted To You a Hey Brotherktoré boli počuť z každého rádia. Po úspechoch so skladbami, sa mu podarilo vyhrať American Music Award v kategorii EDM hudobník. Avicii získal dve ceny MTV a dvakrát ho nominovali na Grammy. V roku 2015 vydal ďalší obrovský hit Waiting For Love

Medzi najhorúcejšie tracky posledného leta, patrila jednoznačne skladba Lonely Togetherv spolupráci so speváčkou Rita Ora

Hudobník opustil tento svet počas pobytu v Ománe, v meste Muscat. Informoval o tom britský web BBC

Ak sa vám počas jeho života podarilo zúčastniť na nejakom koncerte alebo festivale, ostávajú vám už iba pekné spomienky. Zaspomínajme si na jeho najväčšie hity, ktoré ste mohli počuť aj dnes v rádiu.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: bbc.com, zdroj titulnej fotografie: people.com

20.04.2018 21:31