search england language

Úžasná krajina s nádhernou prírodou a bohatou kultúrou

Pozývame vás na prednášku o chladnej, no zato úžasnej krajine plnej prírodného bohatstva. 

Úžasná krajina s nádhernou prírodou a bohatou kultúrou

Pozývame vás na prednášku o chladnej, no zato úžasnej krajine plnej prírodného bohatstva. 

Fínsko, je severský štát v severovýchodnej Európe, ktorý obmýva Baltské more na juhozápade, Fínsky záliv na juhovýchode a Botnický záliv na západe. Fínsko, to je predovšetkým úchvatná nedotknutá príroda. Takmer dve tretiny územia zaberajú severské lesy. Známa je ako krajina tisícich jazier a ostrovov. Presnejšie sa v krajine nachádza až takmer 190 000 jazier a 180 000 ostrovov. Táto krajina je chladná počasa celého roka, kedy počas zimy môžete očakávať teploty hlboko pod bodom mrazu sprevádzané bohatým snežením. Hlavným mestom sú Helsinki, kde nájdete množstvo historických pamiatok, katedrál, kostolov, galérií a múzeí. Počet obyvateľov tejto krajiny, je približne 5,5 milióna. Nájdete tu ideálne podmienky na turistiku počas celého roka a počas zimy, si môžete vychutnáť zimné športy ako napr. jazdu na snežnom skútri, rybarčenie alebo psí záprah. Viac o tejto krásnej krajine, sa dozviete na prednáške Svet v kaviarni, ktorou vás bude sprevádzať Viola. 

Viola Bályová Je študentkou štúdij. odboru prekladateľstvo a tlmočníctvo fínskeho a ruského jazyka a kultúry na Filozofická fakulta UK v Bratislave. Rada si číta, milujem zvieratá, rozširuje obzory a okrem iného sa venuje Aerial Hoop-u. Do Fínska, fínčiny a fínskej kultúry sa zamilovala už na prvej hodine. Vo Fínsku absolvovala letný kurz fínskeho jazyka, ktorý jej ukázal aká je Fínsko úžasná krajina s nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. A práve preto sa rozhodla s nami o jej tipy a zážitky podeliť.

________________________________
3.12. 2019 (utorok)
Dĺžka podujatia: 19.00 - 21:00 hod.
VSTUP OTVÁRAME o 18:30 hod. Budťe prosím presní.
Sedenie je voľné a na vstupe sa stačí preukázať lístkom v mobile. ĎAKUJEME.
POZOR! Počet lístkov je limitovaný!
Lístky v predpredaji / ONLINE: 5€ / http://bit.ly/SVETFINSKO
Lístky na mieste: 8€ (v prípade, že budú ešte voľné miesta) = Cena na mieste platí rovnako pre ZŤP, dôchodcov aj študentov.
Tešíme sa na Vašu účasť!

Prednášajúcu nájdete aj na jej facebooku, alebo na instagrame.

Samozrejme sa môžete pridať aj na facebookovú udalosť priamo TU.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com, Lab.cafe

01.12.2019 20:17