search england language

Vysoké Tatry sa dostali medzi 5 najkrajších pohorí v Európe

Video plné krásnych hôr, ktoré vám vyrazí dych. 

Vysoké Tatry sa dostali medzi 5 najkrajších pohorí v Európe

Video plné krásnych hôr, ktoré vám vyrazí dych. 

Prišla zima, blížia sa Vianoce a nám neostáva nič iné ako si oddýchnuť a zaspomínať na skvelú turistickú sezonu a miesta, ktoré sa nám počas roka podarilo navštíviť.  Ak patríte medzi milovníkov hôr a turistiky, tak toto cestovateľské video sa vám určite bude páčiť. Hike the World, si po úžasnom videu z Dolomitov, pripravili ešte niečo oveľa viac špeciálne. TOP 5 najkrajších pohorí v Európe, medzi ktoré zaradili aj naše Vysoké Tatry

Čo viac dodať, ako to, že naše Tatry tam zaslúžene patria a od nás si zaslúžia väčšiu starostlivosť, pretože to je náš národný klenot.

5 najkrajších pohorí :


Východné fjordy Islandu:
Narozdiel od celého Islandu je táto oblasť veľmi málo navštevovaná, ale neuveriteľne nádherná. Nájdete tu nedotknutú prírodu a môžete pozorovať vzácne druhy vtákov, soby, tulene a ak sa vám podarí, možno uvidíte aj polárnu líšku. 


Bernské Alpy:
Bernské Alpy predstavujú bezpochyby jednu z najkrajších častí celých álp. Ak chcete vidieť majestátne zasnežené 4tisícovky, masívne ľadovce, kryštálovo čisté jazerá a nádherné dedinky, určite by ste nemali vynechať toto pohorie. Za zmienku určite stojí krásna dedinka Grindelwald, známe údolie s množstvom vodopádov Lauterbrunnen a jazero Oeschinensee, ktoré je akoby vsadené do masívnych skál.

Vysoké Tatry:
Jedinečné pohorie na severe Slovenska, ktoré sa stáva čoraz viac populárne.
Vysoké Tatry nám úplne prirástli k srdcu a určite predstavujú jedno z najkrajších pohorí Európy. Jedinou nevýhodou je, že v hlavnej sezóne ich navštevuje čoraz viac ľudí.

Dolomity:
Azda najznámejšie pohorie v Európe, ktoré musí navštíviť každý milovník hôr. Dolomity sú unikátne pohorie, ktoré je aj zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. 

Prokletije:
Veľmi málo známe pohorie, ktoré sa nachádza na hranici medzi Čiernou Horou a Albánskom. V tomto pohorí si môžete vychutnávať monumentálne vápencové steny a hlboké doliny. Výhodou je, že počas celej turistiky stretnete minimum ľudí.
 
 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, Hike the World

08.12.2019 20:38