search england language

Vytvorte si doma ideálnu klímu aj cez letné mesiace

Letné mesiace bývajú u nás rekordne horúce a môže za to najmä globálne otepľovanie. Ak sa ale obávate, ako zvládnete letné mesiace vo svojich bytoch a domoch, poradíme vám.

Vytvorte si doma ideálnu klímu aj cez letné mesiace

Letné mesiace bývajú u nás rekordne horúce a môže za to najmä globálne otepľovanie. Ak sa ale obávate, ako zvládnete letné mesiace vo svojich bytoch a domoch, poradíme vám.

Kým nie je slnko ešte vysoko

Ak nechcete mať doma horúco ako v saune, spáčov nepotešíme. Musíte si privstať, aby ste dokázali interiér vyvetrať a zároveň nevpustiť doň horúci vzduch. Vetrávajte vždy tak maximálne pol hodinu najneskôr o siedmej hodine ráno. Po siedmej hodine ráno začína slnko piecť a namiesto toho, aby ste v domácnosti vymenili vzduch, ju ešte viac prehrejete.

Nikdy neotvárajte okná cez deň. Domácnosť by ste nevyvetrali, práve naopak, vpustili by ste dnu horúci vzduch a moc by ste si tým nepomohli. Ak máte kvalitné rolety, zaťahujte ich. Vždy potom, ako vyvetráte, otočte žalúzie na každom jednom okne proti slnku. Takýmito tieniacimi prvkami zabránite prehrievaniu interiérových priestorov.


Skúšali ste trik s kockami ľadu?

Ak máte doma ventilátor, vyskúšajte jeden parádny trik. Ak budete ležať na sedačke v obývačke, postavte si ventilátor na pevné miesto, predložte pred neho pevnú misku s kockami ľadu a pustite ventilátor. Takýmto spôsobom si ochladí vzduch v miestnosti a nebudete mať pocit, že sa „varíte“. Je to overený spôsob, takže vám ho odporúčame vyskúšať. Prežijete tak letné mesiace v prehriatych bytoch a domoch.


Bavlnené a ľanové oblečenie

Aby ste sa doma neuvarili, dávajte si na seba len bavlnené oblečenie, ale ak máte doma aj niečo ľanové, tak pokojne aj to. Ľanové a bavlnené oblečenie je vzdušnejšie a na dotyk príjemnejšie. Stavte na pohodlnosť a namiesto umelých flitrovaných módnych tričiek a nohavíc si doma obliekajte niečo pohodlné.

Zvládnite extrémne horúčavy aj tento rok. Inšpirujte sa našimi praktickými radami a uvidíte, že aj keď nebudete pri mori, leto si užijete plnými dúškami a nebudete nadávať na tie teplá, ktoré nás čakajú.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: pixabay.com

24.04.2018 22:43