search england language

Do uzávierky fotosúťaže festivalu HoryZonty zostáva už len týždeň

Atmosféru Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty, ktorého 18. ročník sa bude konať 9.-11. novembra 2023 v Trenčíne, každoročne dotvára aj niekoľko výstav.

Do uzávierky fotosúťaže festivalu HoryZonty zostáva už len týždeň

Atmosféru Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty, ktorého 18. ročník sa bude konať 9.-11. novembra 2023 v Trenčíne, každoročne dotvára aj niekoľko výstav.

Neodmysliteľne k nemu patria autorské výstavy, chýbať nebude ani výstava súťažných fotografií. Súťažiaci môžu svoje snímky posielať do 22. októbra.

Dobrodružstvo na plátne aj vo festivalovej výstavnej sieni

„Radosť z dobrodružstva je asi to, čo spája všetkých nadšencov festivalu HoryZonty. Preto sme tento rok vybrali tému, ktorá je nám spoločne blízka a svoje dobrodružstvo v nej nájde každý,“ približuje výber témy fotosúťaže jej hlavná koordinátorka Zuzana Jargašová. Podotýka, že téma „Dobrodružstvo“ je dostatočne široká na to, aby si súťažiaci dovolili popustiť uzdu svojej fantázií a zaujali porotu, no najmä očarili návštevníkov festivalu svojimi snímkami. Fotografie je možné prihlásiť a nahrať priamo na webovej stránke alebo s vyplnenou prihláškou poslať na e-mailovú adresu festivalu do konca týždňa. Najlepšie snímky budú prezentované na webových stránkach podujatia, vytlačené a vystavené počas trvania festivalu, od 9. do 11. novembra 2023, v Posádkovom klube v Trenčíne. Zo štyridsiatich najzaujímavejších fotografií trojčlenná porota vyberie a ocení štyri - ocenené budú tri najlepšie fotografie (1., 2. a 3. miesto) a udelená bude tiež cena Grand Prix, ktorú získa absolútny víťaz.


Samostatnú výstavu bude mať bežkyňa aj cestovateľ

Ďalšou výstavou, ktorú si budú môcť diváci pozrieť počas festivalu, bude výstava fotografií zachytávajúcich bežkyňu Soňu Kopčokovú, s názvom „Žena a hory“. Soňa sa festivalovým divákom predstavila už minulý rok, a to naživo na pódiu, a tiež vo filme Viliama Bendíka „Sama na ceste“. Tentoraz si túto zaujímavú osobnosť slovenského ultrabehu, môžu návštevníci pripomenúť prostredníctvom fotografií Juraja Kožiaka. Trojicu fotovýstav doplní autorská výstava s názvom „Pan American Highway“ Gustáva Stibrányiho, ktorému sa ako prvému na svete podarilo prejsť takmer 26 tisíc kilometrov dlhú trasu z Aljašky až do Ohňovej Zeme na e-biku. Aktívny 70-tnik zvládol prejsť túto cestu naprieč 16-timi krajinami za 284 dní. Na festivale sa predstaví aj v rámci besedy k filmu „Gustov americký sen“, ktorý budú diváci môcť vzhliadnuť hneď prvý festivalový večer.

Hosťom HoryZontov bude aj Tomáš Vejmola so svojou cestovateľskou stand-up projekciou o cestovaní na netradičnom dopravnom prostriedku - tuk-tuku po Afrike. Známa česká meteorologička a moderátorka Alena Zárybnická návštevníkom porozpráva, ako sa predpovedá počasie pre horolezcov a ako si poradiť s počasím. Čo nemôže na filmovom festivale chýbať sú outdoorové filmy. Počas troch festivalových dní ich bude celkovo takmer 30. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť aj na množstvo sprievodných podujatí a súťaží pre širokú verejnosť.

Viac informácií o festivale a súťaži nájdete na stránke festivalu www.horyzonty.sk.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: archív horyzonty.sk, text: horyzonty.sk

18.10.2023 17:46