search england language

Predpredaj vstupeniek na festival HoryZonty 2023 je spustený

Do slávnostného otvorenia Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty zostávajú už len necelé tri týždne.

Predpredaj vstupeniek na festival HoryZonty 2023 je spustený

Do slávnostného otvorenia Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty zostávajú už len necelé tri týždne.

Organizátori zverejnili program, vstupenky si návštevníci môžu kúpiť v predpredaji v KIC Trenčín alebo on-line.


Počas troch festivalových dní, od štvrtka 9. do soboty 11. novembra 2023, môžu diváci v trenčianskom Posádkovom klube vzhliadnuť celkovo 27 snímok s tematikou cestovania a rôznych outdoorových športov. Do programu sú zaradené filmy zo 14-ich krajín, osem z nich bude uvedených slovenskej premiére.
Ani tento rok nebudú chýbať filmy z horolezeckého prostredia, no do hôr sa budú môcť diváci preniesť aj prostredníctvom paraglidingu, či na lyžiach. Pozrú sa aj na to ako sa behá v náročných podmienkach Antarktídy, či ako sa dá zvládnuť 7600 kilometrov dlhý prechod Kanadou z najsevernejšieho po najjužnejší bod. Chýbať nebudú slovenské filmy, vrátane filmu Pavla Barabáša Veľký kaňon o splavovaní troch obrovských divokých riek sveta - Brahmaputry, Karnali a Colorada. Účasť potvrdili aj festivaloví hostia, medzi nimi odvážny dôchodca Gustáv Stibrányi, cestovateľ na tuk-tuku Tomáš Vejmola, bežec Štefan Karak či meteorologička a športovkyňa Alena Zárybnická.


Hlavný program festivalu začne vo štvrtok večerným filmovým blokom o 19-ej hodine. V piatok a v sobotu sú na programe okrem večerných blokov aj popoludňajšie filmové bloky zo začiatkom o 14:30.

Vstupenky na jednotlivé bloky, ako aj cenovo výhodnejšia celofestivalová permanentka, sa budú dať zakúpiť v predpredaji do stredy 8.11.2023 v KIC Trenčín na Mierovom námestí, ďalšou možnosťou je on- line nákup vstupeniek cez portál TOOTOOT. Od 9.11.2022 bude možné vstupenky na festival zakúpiť už len v pokladni Posádkového klubu, a to hodinu pred predstavením a v čase jednotlivých filmových blokov. Kompletný festivalový program aj všetky potrebné informácie k predaju vstupeniek sú dostupné na stránke www.horyzonty.sk.

Viac informácií o festivale a súťaži nájdete na stránke festivalu www.horyzonty.sk.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj fotografii: archív horyzonty.sk, text: horyzonty.sk

26.10.2023 17:13