search england language

Sledujte úžasné video, ktoré zachytáva jedno z najpopulárnejších pohorí Európy - Dolomity v jesennom šate

Nezabudnuteľne krásnu jeseň môžete zažiť jedine na horách.

Sledujte úžasné video, ktoré zachytáva jedno z najpopulárnejších pohorí Európy - Dolomity v jesennom šate

Nezabudnuteľne krásnu jeseň môžete zažiť jedine na horách.

Horská oblasť prezývaná Dolomity, je súčaťou Álp a počas jesene patrí medzi najnavštevovanejšie oblasti. Na Dolomitoch si prídu na svoje horolezci, ktorí tu majú výborné podmienky na lezenie a samozrejme aj milovníci vysokohorskej turistiky. Počas zimného obdobia sú tam skvelé podmienky na lyžovanie a iné zimné športy. Ak hľadáte oddych a nenáročné prechádzky krásnou prírodou, tak v ponuke máte na výber z množstva hotelov a ubytovania v tomto krásnom prostredí, kde sa dokonale zrelaxujete. Na území Dolomitov sú takmer všetky typy horskej krajiny – od horských lúk po skalné masívy s ľadovcami, ktorých je viac ako 40. K malebnosti tejto horskej krajiny prispievajú tiež značné rozlohy lesov a malé ľadovcové jazerá.
Prečo vlastne spomínam toto krásne horské prestredie? Pretože sa nám ozvali naši obľúbenci z Hike the World, aby sa podelili s novým videom, ktoré vás naozaj dostane.

"Dolomity patria bezpochyby k najkrajším pohoriam sveta a určite by ich nemal vynechať žiadny milovník hôr. Aj z tohto dôvodu sme sa tam vrátili už po tretí krát a určite nie posledný. Predstavte si zasnežené skalnaté vrcholky, zelené lúky, všadeprítomné oranžovo sfarbené stromy a prevaľujúcu sa hmlu - presne tak vyzerajú Dolomity na jeseň. Niet sa čo čudovať, že mnoho fotografov navštevuje Dolomity práve v tomto čarovnom odobí. Nevýhodou je, že väčšina horských chát a lanoviek je zatvorená, ale na druhej strane si oddýchnete od davov ľudí, ktoré sa tu v letnej sezóne nachádzajú. Dovolenku sme strávili v údolí Val di funes preslávenom dvoma neskutočne fotogenickými kostolmi, ktoré nájdete na mnohých kalendároch. Z tohto údolia sme podnikali rôzne výlety po okolí. Podarilo sa nám natočiť chalúpky v zajatí hmly na najväčšej alpskej lúke Európy, Seiser alm. Turistikovali sme pod obrovským masívom Odler grupe a objavovali menej známe lokality, z ktorých nám najviac učarovalo pohorie Sciliar Catinaccio. Navštívili sme aj jazero Lago di braies, ktoré na jeseň hýri všetkými farbami a nevynechali sme ani vysokohorské priesmyky ako passo Gardena a passo Falzarego." - prezradil Martin z Hike the World.
 
Prečo navštíviť Dolomity práve na jeseň:
- zažijete jeseň v pravom zmysle slova, od zasnežených vrcholkov, oranžových stromov, zelených lúk až po inverzie
- lacnejšie ubytovanie
- menej ľudí
 
 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, Hike the World

25.11.2019 21:34