search england language

Tajomná krajina, ktorej pomáha Slovenská katolícka charita

Po návšteve Iraku zmenil pohľad na cestovanie a svoju tvorbu. 

Tajomná krajina, ktorej pomáha Slovenská katolícka charita

Po návšteve Iraku zmenil pohľad na cestovanie a svoju tvorbu. 

Irak, alebo Iracká republika sa nachádza v juhozápadnej Ázii, pri Perzskom zálive. Irak patrí k tretím najväčším arabským štátom a krajina susedí so šiestimi krajinami: na severozápade so Sýriou (605 km), na severe s Tureckom (352 km), na východe s Iránom (1 458 km), na juhovýchode s Kuvajtom (240 km), na juhu a juhozápade so Saudskou Arábiou (814 km) a na západe s Jordánskom (181 km). Časť hranice so Saudskou Arábiou tvorí neutrálna zóna. Počet obyvateľov, sa dnes pohybuje asi okolo 38 milionov. Irak sa nachádza na Blízkom východe medzi Saudskou Arábiou a Iránom, medzi ktorými sa odohráva regionálna studená vojna. Hlavné mesto Bagdad leží na rieke Tigris a po Káhire je druhé najväčšie mesto v arabskom svete. 

Prečo ale píšem tieto informácie, pretože kresťan a cestovateľ Maťo Ondruš, navštívil túto tajomnú krajinu a natočil tam naozaj zaujímavé video. Irak je krajina, ktorá nie je tak veľmi populárnou cestovateľskou záležitosťou, no Maťo sa tam dostal na pozvanie katolíckej charity, ktorá tam pomáha napríklad s výrobou studní na vodu, ktorej je v tejto oblasti nedostatok. Takže ako môžete vidieť osveta a pomoc našej krajiny, prebieha aj ďaleko za našími hranicami. Ako celá cesta dopadla, sa dozviete v samotnom videu. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj youtube.com Maťo Ondruš

05.11.2019 22:57